BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új arculatot kapott a McDonald's

2003. október 13. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány hete globális márkakampányt indított a McDonald's az étteremhálózat új arculatának megismertetésére. A kampány egyedinek számít, a cég ugyanis most először több mint 100 országban ugyanazt a márkaüzenetet közvetíti. A projekt büdzséje nem nyilvános; a teljes költség több tíz millió dollárra rúg.
Magyarországon az itt szeptember 27. óta futó reklámfilmek költsége 180 millió forint, és a kreatívok már dolgoznak az újabbakon - tudta meg a NAPI Gazdaság.
Változott a világ, a vendégeink is változtak, nekünk is át kell alakulnunk - mondta a cég arculatváltásakor Jim Cantalupo, a társaság elnöke az év elején. Az átalakulás szlogenje világszerte az „i'm lovin' it” lett, ám a változás nemcsak virtuális. A lendületesebb márkamagatartáshoz és -orientációhoz globális étterem-átalakítási program kapcsolódik. Új bútorzat, ingyenes internetpontok lesznek az üzletekben. Az eladók új egyenruhát kapnak, és persze bővül vagy legalább is változik az állandó ételkínálat. Főként új salátákat és desszerteket vezetnek be.
A tenderen a társaság annyit kért a pályázóktól, hogy felejtsék el, amit eddig tudtak a McDonald'sról, és álljanak elő friss, eredeti ötletekkel. A tender győztese a müncheni központú Heye & Partner lett, amely tagja a világméretű DDB-csoportnak. A globális reklámkampány regionális síkon folytatódik.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet