A negyedik alkalommal megrendezett ARC plakát- és videokiállítás összesen 100 millió forintba kerül - tudtuk meg Bakos Gábortól, az ARC Kft. ügyvezetőjétől. Az összegből 30-35 millió forint készpénzkiadást, a fennmaradó rész szolgáltatásként átadott támogatást jelent. A rendezvény fő szponzorai a Szerencsejáték Rt., a Westel, a Matáv, a tv2, kisebb összegekkel támogatja a kiállítást a Magyar Fejlesztési Bank, az Európai Unió magyarországi delegációja, valamint a Magyar Turizmus Rt. Szolgáltatással működik közre többek között a Multireklám, a Danubius Rádió, a BEFLEX, a Pesti Est, a Copycat-csoport, a Visual Power.
A 100 milliós összegből a bemutatandó műveket kiválogató pályázat kiírására és lebonyolítására, a köztéri megjelenésre, az ARC működési költségeire, valamint a díjakra futja. Az 1344 beérkezett pályaműből 74 plakátot állítanak ki, a 78 videofilmből 33-at tekinthetnek meg a látogatók. A rendezvény 200 ezer látogatót vonz minden évben, a megnyitón 6 ezer ember vett részt - mondta Bakos. A nagy látogatottsághoz képest kis költségvetéssel dolgozó kiállítást ezért jóval több helyen el lehetne adni - az ügyvezető szerint. Pénz azonban már a plakátok vidéki bemutatására sem jut idén: a rendezvényen 2-3 milliós veszteséget szenved el a társaság, a vidéki turné pedig helyszínenként minimum 3-4 millió forintba kerülne. A minél professzionálisabb értékesítés végett az ARC egy marketingszakértő szakmai értékelését kérte az egyébként nagy sikerű rendezvényről.
Szeretnék az Európai Unió tagországaiba is elvinni a magyarországi reklámszakemberek és művészek kreativitását bemutató kiállítást. Ennek finanszírozásáról az ügynökség a Magyar Turizmus Rt.-vel tárgyal, valamint mások mellett megkereste az Európai Unió Kommunikációs Közalapítványt is. A kiállításba bevonnák a környező országok művészeit is: a tervek szerint a visegrádi országokban írnának ki meghívásos pályázatokat a „Mi, magyarok/lengyelek/stb. mit viszünk Európába” témakörben bemutatandó művekre. Az így összegyűjtött körülbelül 200 pályamunkát a májusi csatlakozást követően állítanák ki a többi tagállamban.
