BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A választási részvétel mellett kampányoltak

Tízmilliókat költött el a Soros Alapítvány annak érdekében, hogy ösztönözze a választási részvételt. A belügyi tárca is csaknem 30 millió forintot fordított e célra.

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon szokatlan módon többféle eszközt is bevetettek a választásokon való részvétel növelése érdekében. A televíziós és rádióreklámok és az óriásplakátok mellett új eszköz volt az Erzsébet híd felöltöztetése. A Supergroup nevű művészcsoport arra vállalkozott, hogy április első két napjára stilizált hajóvá alakítsa át a hidat. A művészek a híd két kapuja közé oldalanként 2500 négyzetméteres dekorált textilt feszítettek ki. A nagyméretű installációval mozgalmas és váratlan módon juthatott el a politikai üzenet az emberekhez. A hajón „Egy hajóban evezünk - Szavazz” felirat jelent meg.
A Supergroup fő célja, hogy olyan köztéri látványosságokat, különleges tömegeseményeket hozzon létre, amelyek dinamikus és szellemes színfoltjai lehetnek a régió kulturális életének - mondta Ciranovski János, a csoport tagja. A „Nagy hajó a Duna felett” vízióval már többször foglalkozott a Supergroup, a most megvalósult tervet végül Janesch Péter építésszel közösen találták ki. A 25 millió forintos projekt, a kivitelező cégek és az engedélyeztetési díjakból engedményt adó állami szervek segítségével végül 6,6 millió forintból valósult meg. A terv létrejöttét a magyarországi Soros Alapítvány és magánadományok finanszírozták.
A Soros Alapítvány állta az „Élj a jogaiddal - menj el szavazni!” plakátkampány 35 millió forintos költségét is. Az alapítvány által tavaly szeptemberben elindított „Hogyan legyünk polgárok?” program részeként meghirdetett, hétféle plakáttal lefolytatott kampány fő célja volt, hogy a 18-35 év közötti bizonytalan, valamint az első szavazókat egyaránt voksolásra buzdítsa. Emellett lényeges szempont volt a kisebbségek megszólítása is - mondta Halmai Gábor, az alapítvány kuratóriumának elnöke.
A kormányzat is költött választási részvételre való felhívásra. A Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Irodája az Atlantic Star Reklámszolgáltató Kft.-t bízta meg - közbeszerzés nyomán - a részvételre buzdító kampányának megvalósításával (NAPI Gazdaság, 2002. február 14., 7. oldal). A 26,7 millió forintos kampány részeként 35 ezer utcai plakát és a mintegy 340 ezer új választónak szóló szórólap is készült.
D. J.-D. E. L.

Domokos Erika
Domokos Erika
Diószegi József
Diószegi József
Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet