A DP Communication Kft. eddigi tulajdonosa, a Délpesti Holding Rt. mellett Palánkai Mariann, a cég ügyvezetője is üzletrészt szerzett a cégben, a jegyzett tőkét 6 millióról 6,1 millióra emelve. A társaságon belül tárgyalások folytak arról, hogy továbbra is folytassa-e tevékenységét vagy végelszámolással szüntessék-e meg. A kétségek azért merültek fel, mert a cég vezetősége úgy érezte, hogy Magyarországon még kicsi az igény a kommunikációelméleti tanácsadásra. A szervezetek kommunikációs rendszerének kiépítése hosszú távú folyamat, amellyel a magyarországi reklámozók nem hajlandók számolni, egyik pillanatról a másikra akarják a sikert - vélekedik Palánkai Mariann. A vállalat korábban a Magyar Kereskedelmi és Hitelbank reklámkampányában vett részt, de ez a kapcsolat megszűnt. Emellett társadalmi kommunikációval foglalkoztak, politikai pártoknak nyújtottak segítséget, a konkrét megrendelőket azonban az ügyvezető igazgató nem kívánta megnevezni, mert úgy véli, Magyarországon még rossz fényt vet a közéleti személyiségekre és intézményekre, ha bevallják, hogy kommunikációelméleti tanácsadójuk van. Ez a közfelfogás remélhetőleg pár éven belül megváltozik - mondta Palánkai.
A cég tervei között szerepel tevékenységi körének bővítése, illetve az, hogy a társadalmi célú, makrogazdasági kampányoktól az üzleti világ felé orientálódik. Az ügyvezető igazgató szerint még legalább nyolc év kell ahhoz, hogy a társadalmi hirdetéssel foglalkozó szervezetek igénybe vegyék a kommunikációs tanácsadó cégek szolgáltatásait. Palánkai elmondta: a DP Communication tavaly veszteséges volt, mert az új tevékenységre való előkészületek vették igénybe erőforrásait.
Bendl Vera
