BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zéró tolerancia a korrupciónak és a doppingnak

A héten kezdődő olimpiai játékokon a legszigorúbban büntetik majd azokat, akik tiltott szereket használnak, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság ugyanis záró toleranciát hirdetett a doppingolással kapcsolatban.

2004. augusztus 10. kedd, 11:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A doppingolás ellen a szervezet elnöke Jacques Rogge emelte fel szavát. A múlt héten kitört korrupciós botránnyal kapcsolatban az elnök azt mondta, hogy egyetlen szervezet sem tökéletes. Ugyanakkor jelezte, hogy azon NOB tagok sem számíthatnak megértésre, akiről bebizonyosodik a korrupció vádja. Az ügyben érintett négy fő – Goran Takach, Komjáti Gábor, Mahmood El Farnawani és Muttaleb Ahmed – az elnök szavai szerint persona non grata-nak számítanak az olimpiai mozgalomban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet