A doppingolás ellen a szervezet elnöke Jacques Rogge emelte fel szavát. A múlt héten kitört korrupciós botránnyal kapcsolatban az elnök azt mondta, hogy egyetlen szervezet sem tökéletes. Ugyanakkor jelezte, hogy azon NOB tagok sem számíthatnak megértésre, akiről bebizonyosodik a korrupció vádja. Az ügyben érintett négy fő – Goran Takach, Komjáti Gábor, Mahmood El Farnawani és Muttaleb Ahmed – az elnök szavai szerint persona non grata-nak számítanak az olimpiai mozgalomban.
