BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatvan dollár alatt léphet az OPEC

Széles tartományban mozgott az olaj árfolyama a tegnapi napon, először a 59,5 dolláros szint érintésével újabb féléves mélypontot állított föl a jegyzés, majd meredeken emelkedni kezdett, elérve a 61,5 dollárt.

2006. szeptember 26. kedd, 08:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az árfolyam zuhanását szakértők szerint több tényező idézte elő, a BP alaszkai termelésének helyreállásáról érkező hírek, és a lassuló amerikai gazdaság várhatóan csökkenő kereslete egyaránt a jegyzés zuhanását segítette.
A lélektani határnak számító 60 dollár alatt azonban felerősödtek azok a vélemények, miszerint a csökkenő árfolyam az OPEC-et arra késztetheti, hogy visszafogja kitermelését. Szakértők szerint az OPEC ingerküszöbe valahol a 60 dolláros szintnél lehet.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet