BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökken az olajár

Az amerikai könnyűolaj ára négy napos emelkedést követően először csökkent ma, a jegyzés 59 dollár alatt mozog, míg tegnap 20 centes emelkedést követően 59,20 dolláron zárt az árfolyam.

2005. július 27. szerda, 10:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mérséklődés az egyesült államokbeli készletszintekkel kapcsolatos kedvező várakozásokra vezethetők vissza a Bloomberg szerint. A finomított termékek esetében a július 22-ével végződő héten 2 millió hordóval 122,65 millió hordóra emelkedhetett a kínálat. Nyersolajból viszont visszaesett a behozatal az Emily hurrikán miatt: a Mexikói-öbölben pusztító szélvész veszélyezteti az oda érkező importot, ami az USA behozatalának közel harmadát adja. A gázolaj esetében szintén a kínálat szűkülésére lehet számítani, ennek ellenére kis mértékben csökkent az üzemanyag tőzsdei jegyzése.
Az olajárak ma 41 százalékkal vannak magasabban az egy évvel ezelőtti szintnél, az elmúlt két hónapban pedig 14 százalékkal emelkedtek a nyári autózási szezon és a készletek bővítése miatt erős kereslet okán.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet