A Máramaros megyei Környezeti Őrség képviselőjének sajtóban megjelent nyilatkozata szerint bármely pillanatban katasztrofális következményekkel járó környezeti baleset következhet be a Nagybánya környékén található 17 ipari derítő valamelyikénél. Az utóbbi hetek kiadós havazása, illetve a napokban kezdődő olvadás megkérdőjelezte a létesítmények biztonságát. A nagybányai környezetvédelmi felügyelőség ugyanakkor cáfolta az állítást.
A Tisza és a Maros vízgyűjtő területén található lehetséges környezeti veszélyforrásokat felmérő magyar-román ad-hoc szakbizottság márciusban vagy áprilisban kezdi meg munkáját. A testület különös figyelmet fordít majd többi között a nagybánya és térségében található ipari üzemek, és a tervezett verespataki beruházás várható hatásainak vizsgálatára.
