Miután az év elején Kína bejelentette, hogy milliárdos olajmezőre bukkantak, kedden India kínált fel összesen húsz területet fel olaj- és gázkutatásra külföldi és hazai cégeknek. Mivel az ország további lelőhelyeket szeretne feltárni, egyebek között kutatásra ajánlották a Bengáli-öböl térségét, ahol az indiai olajipari miniszter szerint olyan nagy készleteket is rejthet a föld, mint az Északi-tenger térségében. Itt korábbi mérések már több mint 14 billió köbméternyi földgázt jeleztek.
