BUX 139051.82 -0,18 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy sebességgel zuhan az olajár!

Harmadik napja csökken a New York-i jegyzésű olaj ára, kedden már 37 dollár alá ment hordónkénti ára - írja a Reuters.

2004. június 9. szerda, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai könnyűolaj ára a mai napra 13 százalékos csökkenéssel, 36,75 dollárra csökkent, holott a múlt hét második felében 42,45 dollár vort hordónként. A tegnapi árzuhanás 21 éves csúcsnak számít.

Kedd délelőtt még 38 dollár fölött volt az amerikai könnyű olaj ára. Ez elsősorban a Kirkuk olajvezeték leállításnak volt köszönhető. Ráadásul Nigériában a legnagyobb szakszervezet sztrájkkal fenyeget. Erre azonban az OPEC kitermelés növelésével válaszolt, míg nigériai elnöknek tegnap sikerül megegyeznie a szakszervezetekkel.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet