BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma megint drágul az olaj

Kúszik felfelé az olaj ára, amely tegnap a New York-i tőzsde eredményét is igencsak visszafogta.

2004. május 20. csütörtök, 09:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az USA-ban irányadó könnyűolaj New Yorkban júniusi szállításra 17 centtel 41,67 dollárra nőtt hordónként. A londoni Brent hordónkénti ára 25 centtel, 38,15 dollárra emelkedett. A drágulás oka elsősorban az, hogy az amerikai üzemanyag-tartalék kevesebb lett a vártnál. A kereskedők szerint bár az elmúlt héten növekedett az üzemanyag-tartalék, az nem lesz elég a nyári autózási szezonban esetleges kialakuló hiány kompenzálására.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet