BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenhárom éves csúcson az olajár

Az Öbölháború óta nem volt ilyen magas az olajár, a szerda este a New York-i kereskedést horónként 39,57 dolláron zárta – írta a BBC.

2004. május 6. csütörtök, 10:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Londonban júniusi jegyzéssel a Brent 79 centtel 36,90 dollárra drágult, utoljára ilyen magasan 1990 októberében járt a Brent. A magas áraknak természetesen a közel-keleti helyzet az elsődleges okozója, illetve az, hogy az elmúlt héten a várakozásokhoz képest kisebb mértékben emelkedett az amerikai olajtartalék.
Az áremelés Magyarországon is érezteti hatását szerdától a 95-ös ólommentes benzin 248 forint 50 fillérbe, a gázolaj pedig 218 forintba kerül a Mol-nál.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet