BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Oroszország csökkenteni készül az olaj exportvámját

Az orosz kormány fontolóra vette az olajtermékek exportvámjának csökkentését. Az intézkedés megkönnyítené az olajtársaságoknak a kőolajexport visszafogását - jelentette csütörtökön a Vedomosztyi című orosz lap.

2001. december 6. csütörtök, 10:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz pénzügyminisztérium és a gazdasági minisztérium szorgalmazza, hogy a benzin és a repülőbenzin exportjára kivetett adót tonnánként 32 euróra csökkentsék a jelenlegi 39 euróról, a fűtőolajét pedig tonnánként 16,40 euróra 20 euróról - adta hírül az MTI. Az energiaügyi minisztérium egységes, tonnánként 25 euró kiviteli vámot javasol minden olajtermékre.
A szabadpiaci referenciafajta északi-tengeri Brent könnyűolaj csütörtök délelőtt hordónként 19,40 dollár volt a londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE) januári szállításra, 18 centtel drágább a szerdai zárónál. A kontraktus változatlanul nyitott csütörtökön.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet