A NYMEX fémszekciójában a COMEX-en tegnap régen látott mértékben emelkedett az arany unciánkénti ára. Az elszámolóár a zárásban végül is 277,70 dolláron állapodott meg, ami kereken 3 dollár erősödés a múlt pénteki záráshoz képest. A szeptemberi New York-i merényletek óta nem látott növekedést kereskedők az izraeli eseményekkel magyarázzák, a háború kiterjedésétől tartva ugyanis ismét hirtelen sokan választották az aranyat „menekülési útvonalként”.
2001. december 4. kedd, 08:34
