BUX 139324.09 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett az olajár

Magyar idő szerint ma hajnalban jelentősen emelkedett a WTI nyersolaj jegyzése a New York-i tőzsde távol-keleti elektronikus kereskedési rendszerében. Az ár a hétfői záráshoz képest 65 centtel, 20,39 dollárig kúszott fel. A növekedés elsősorban a izraeli események hatására következett be, a piacokon eluralkodott ugyanis a félelem, hogy a háború eszkalálódik a térségben, így az innen érkező olajszállítások csökkennek. A emelkedés irányába hatott az is, hogy Mihail Kaszjanov, orosz miniszterelnök ma vagy holnap találkozik az ország nagy kőolaj-kitermelő vállalatainak vezetőivel, ahol a kínálat csökkentésének kérdésben egyeztetnek. Az ígéreteknek megfelelően ugyanis Oroszország december 10-én jelenti be, hogy a jövő év első negyedében mennyivel csökkenti tovább kitermelését.

2001. december 4. kedd, 08:20

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet