BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csütörtökön drágul az olaj

Fedezeti vásárlások miatt drágult a kőolaj a szabadpiacon, annak a befektetői közérzetnek a nyomán, hogy a korábbi napok nagy eladásaival túlreagálták a túltermelésről és a keresletcsökkenésről szóló híreket. Az amerikai energiaügyi minisztérium megerősítette a stratégiai tartalékra felügyelő hatóság (API) előző napi jelentését a tartalékok váratlanul nagy növekedéséről, de hozzátette, hogy a fő olajtermékek fogyasztása gyorsabban nőtt az elmúlt négy hétben, mint tavaly ugyanakkor.

2001. november 8. csütörtök, 08:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A West Texas Intermediate decemberi szállításra közép-európai idő szerint csütörtök reggel hordónként 20,19 dollár volt a szerda reggeli 19,73 dollár után a szingapúri elektronikus ACCESS jegyzésében, 10 centtel drágább a szerdai New York-i zárónál.
A West Texas Intermediate következő, januári határideje csütörtök reggel 20,38 dollár volt - a szerda reggeli 19,95 dollár után - hordónként Szingapúrban, ugyancsak 10 centtel drágább a szerdai NYMEX-zárónál.
Az ólmozatlan normálbenzin csütörtök reggel gallononként (3,78 liter) 0,5495 dollár volt - a szerda reggeli 0,5360 dollár után - a szingapúri ACCESS-jegyzésben decemberre, 0,0032 dollárral drágább a szerdai NYMEX-zárónál.
A Brent legközelebbi, decemberi határideje szerdán 19,33 dolláron zárt hordónként a londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE), 26 centtel drágábban, mint kedden. A Brent januárra hordónként 19,36 dolláron fejezte be a szerdai napot az IPE-n, 15 centtel drágábban, mint a keddit.
Csütörtök reggel az arany unciánként 280,40 dollár volt Londonban, 0,55 dollárral drágább a szerdai zárónál.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet