BUX 139737.71 0,64 %
OTP 45750 0,99 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megindult felfelé az olaj ára

Az OPEC kilátásba helyezte, hogy termelését esetleg soros miniszteri értekezlete, azaz szeptember előtt csökkenti, az olajpiaci árak pénteken emelkedésnek indultak, bár a tendencia nem volt folyamatos.

2001. július 20. péntek, 09:02

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A New York-i árutőzsde (NYMEX) elektronikus szingapúri távkereskedési rendszerében 12 centtel 24,82 dollárra emelkedett a West Texas Intermediate amerikai könnyű alaptípus augusztusi szállításra. Előző este New Yorkban 24,70 dolláron zárt. Szingapúrban 24,70 és 24,93 dollár között ingadozott az ár, ami csütörtökön 14 havi mélypontját érte el.
A globális alaptípusnak tekintett északi-tengeri Brent minőség szeptemberi határideje csütörtök este 15 centes eséssel 24,07 dolláron zárt a londoni nemzetközi olajtőzsdén (IPE).

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet