BUX 139411.71 0,4 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedik az olajár

A londoni olajtőzsdén (IPE) csütörtökön erőteljesen emelkedett a szabadpiaci nyersolaj ára a szaúdi olajipari miniszter kijelentésére, miszerint a Kőolajexportáló Országok Szervezte(OPEC) komolyan fontolóra vette kitermelésének csökkentését még a szeptemberi miniszteri értekezlete előtt.

2001. július 19. csütörtök, 17:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európában irányadó északi-tengeri Brent olajfajta a londoni olajtőzsdén (IPE) szeptemberi szállításra délután 58 dollárcenttel 24,80 dollárra emelkedett. Előzőleg 24,85 dolláron mozgott ez a kontraktus. Szerdán a szeptemberi lekötésű Brent 67 centes csökkenés után 24,22 dolláron zárt.
A New York-i árutőzsdén (NYEMEX) a West Texas Intermediate olajfajta 63 dollárcenttel magasabban, 25,52 dolláron nyitott.
A szaúdi olajipari miniszter a bonni klímakonferencia keretében azt mondta, az alacsony olajárak láttán az OPEC-nek nincs más választása, mint fontolóra venni a termelés csökkentését. Az OPEC ármechanizmusa értelmében az olajkartell elnöke napi 500 ezer hordós termeléscsökkentést rendelhet el, ha az olaj ára tíz egymást követő kereskedési napon hordónként 22 dollár alá csúszik. Szerdán az olajkartell hétféle olajából számított árkosár 22,64 dollár volt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet