BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Társadalmi vitára mennek az akciótervek

2008. október 8. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány társadalmi vitára bocsátotta az Államreform Operatív Program, a Gazdaságfejlesztési Operatív Program és a Közlekedési Operatív Program 2009-2010-re vonatkozó akcióterveit. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján kialakított partnerségi fórumon az előzetes regisztrációt követően jövő péntekig várják a tervezett pályázati kiírásokkal és kiemelt projektekkel kapcsolatban a szakmai, érdekképviseleti és a társadalmi szervezetek, az önkormányzati és a civil szféra képviselőinek javaslatait, észrevételeit. A vitában az úgynevezett makrofórumok is kifejthetik véleményüket. Így várják a Magyar Tudományos Akadémia, az Országos Érdekegyeztető Tanács, az Országos Területfejlesztési Tanács, az Országos Környezetvédelmi Tanács, valamint a Gazdasági és Szociális Tanács javaslatait is.
Az NFÜ által készített kétéves akciótervek biztosítják az Új Magyarországi Fejlesztési Terv támogatásainak alapját. A korábbi tapasztalatok alapján kerül sor a programok módosítására, az NFÜ és a véleményezésbe beszálló szervezetek javaslatai alapján áll össze, hogy az egyes területeken belül milyen célokra érdemes pályázati pénzeket fordítani, milyen pályázatokat írjanak ki.
A javaslattevők, a véleményezők válaszlevelet fognak kapni arról, hogy elképzeléseiket befogadták-e, illetve ha elutasították, akkor milyen indokkal. A végleges akciótervekről a kormány dönt, azt a verziót tartalmazza az elfogadott kormánydöntés, amely a társadalmi partnerek észrevételeit, javaslatait is összegzi - közölte Budai Bernadett kormányszóvivő.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László
Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet