BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós forrásból fejleszti a belügy a bűnmegelőzési rendszert

2010. december 19. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Belügyminisztérium az Új Magyarország fejlesztési terv Társadalmi Megújulás Operatív Program bűnmegelőzési kiemelt projektje keretében több szinten is fejleszti a társadalmi bűnmegelőzés rendszerét, közel kétmilliárd forint értékben. A rendszerváltást követően robbanásszerűen megnövekedett a bűncselekmények száma, majd az ezredforduló utáni években lassú csökkenés volt megfigyelhető, ennek ellenére a lakosság biztonságérzete nem javul. Ugyanakkor a statisztikák azt mutatják, hogy az erőszakos cselekményt elkövető bűnözők között növekszik a fiatalkorú elkövetők aránya, gyakori a kortársagresszió, a bűnismétlők száma 2009-ben nőtt és elérte a 40 százalékot, valamint - annak ellenére, hogy az adatok csökkenésről tanúskodnak - évente 200 ezer személy válik bűncselekmény áldozatává.

Ezeknek a problémáknak a megoldásához szeretne segítséget nyújtani a bűnmegelőzési kiemelt projekt, amelynek keretében szakemberek és önkéntesek bűnmegelőzési képzésére, bűncselekmények áldozatainak 24 órás támogatására, pszichológiai tanácsadásra koncentrálnak. A program további célja a bűnelkövetők társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációjának támogatása, az elkövetők képzése bűnismétlésük megelőzése érdekében, illetve a bűncselekménnyel okozott károk jóvátétele, a bűnelkövetők hasznos munkáltatása. A projekt három régióban valósul meg: Észak-Magyarországon, Észak-Alföldön és a Dél-Dunántúlon szem előtt tartva azt, hogy a fejlesztések az ország legeldugottabb és leghátrányosabb helyzetben lévő településein élők számára is azonos szakmai színvonalon legyenek elérhetők.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet