Az amerikai hadseregben szolgáló összes katonának okos telefont adna a Pentagon a védelmi minisztérium Connecting Soldiers to Digital Applications programjának keretében. Lehet, hogy ez elsőre túl szépen hangzik ahhoz, hogy igaz legyen, de a terv abszolút komoly - nyilatkozta a USA Todaynek a program vezetője, Michael Vane tábornok. A vezérkar szerint egy okos telefon a katona felszerelésében óriási előnyt jelenthet a harctéren, ahol felderítési információkat, térképeket küldhet a telefonokra egy kémrepülő, de a kiképzés során is hasznos lehet.
A telefont a katonák a standard felszerelésük részeként kapják meg, emellett a telefon- és internetszámlát is a sereg állja, továbbá minden előfizetés mellé jár majd egy alkalmazások vásárlására használható havi keret is. Mivel az amerikai hadseregnek több mint félmillió aktív tagja van, egy ilyen beszerzés óriási üzletet jelenthet a beszállító telefongyártónak és mobilszolgáltatónak egyaránt - írta az Index. A Pentagon egyelőre a készülék típusáról és a szolgáltatóról sem döntött, előbbiről valószínűleg maguk a felhasználók, vagyis a katonák döntenek: választhatnak majd az iPhone és néhány androidos készülék közül.
