BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kormányzati szintre kell emelni az informatikai biztonságot

2009. szeptember 13. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az informatikai biztonság megteremtése nem olcsó, nem kényelmes, és a gazdasági válság idején nagyon nehéz elérni, főleg az államigazgatásban, hogy erre nagyobb figyelmet fordítsanak - mondta Keleti Arthúr, a KFKI Rendszerintegrációs Zrt. biztonsági stratégiai szakértője a szeptember 24-én Budapesten ötödik alkalommal megrendezendő "Informatikai biztonság napja" kapcsán. A konferencián és a kiállításon a világ vezető cégei több mint negyven előadáson mutatják be biztonsági, például adat-, alkalmazás-, kommunikáció- és hálózatvédelmi és titkosítási megoldásaikat. A szervezők mintegy ezer résztvevőt várnak. Az Egyesült Államokban már kormányzati feladattá tették az informatikai biztonság növelését, remélhetőleg Magyarországon is követik a példát - tette hozzá Ács György, a Cisco regionális biztonsági szakértője. A kiberbűnözők folyamatosan lépést tartanak a változásokkal, és már az új influenzát is kihasználják illegális haszonszerzésre. A világon naponta 180 milliárd spamet küldenek szét, ami a teljes napi e-mail-forgalom 90 százaléka. Egyre terjed az sms-adathalászat is, vagyis a mobiltelefonok sincsenek már biztonságban.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet