BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európa legnagyobb filmstúdióját adták át a prágai Barrandovban

2006. december 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn adták át a prágai Barrandovban Európa legnagyobb, összesen négyezer négyzetméter összterületű hangszigetelt filmstúdióját. A Max névre keresztelt, három részre tagolható stúdió kilenc hónap alatt készült el, mintegy 200 millió cseh korona (csaknem 2 milliárd forint) ráfordítással – írta a Mladá Fronta Dnes. A stúdió eredeti belmagasságát 12 méterre tervezték, azonban a Sony Pictures javaslatára megnövelték, így végül 14 méter lett – mondta a lapnak Petr Polednák, a stúdió kereskedelmi és marketingigazgatója. A tavaly 650 millió cseh koronás forgalom mellett 50 millió korona nyereséget produkáló Barrandovba csak úgy özönlenek a megrendelések, az újság szerint a következő hat hónapra teljesen megteltek már a stúdiók, beleértve a Barrandovot övező kisebb termeket és a volt üzemcsarnokokat is, ezért néhány amerikai forgatócsoport kénytelen volt továbbállni Bukarestbe. Éppen a nagy érdeklődésre való tekintettel láttunk neki a minden eddiginél nagyobb filmstúdió megépítésének – közölte Tomás Chrenek, a Barrandov vállalatot birtokló öt tulajdonos egyike, a Moravia Steel acélmű társtulajdonosa, aki szerint a beruházás hét éven belül megtérül. Chrenek szerint az áraik csak mérsékelten emelkednek. Az új stúdió első nagy produkciója a Narnia krónikái című misztikus film második része lesz.
A producerek már most dicsérik az új létesítményt. Bármilyen produkció igényeit kielégíti – mondta Guillermo del Toro rendező, aki itt forgatta a Hellboy című filmjét, amelynek második epizódját már Budapesten tervezi felvenni.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet