BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vitorlás-világjátékok a szomszédban

2006. április 6. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzetközi Vitorlás Szövetség az osztrák szakszövetséggel karöltve ezúttal Ausztriában, a Fertő-tavon (Neusiedler See) rendezi meg május 10. és 20. között a vitorlás-világjátékokat. A rendezők 68 országból több mint 800 versenyzőt – közöttük olimpiai, világ- és Európa-bajnokokat – várnak a burgenlandi tóra, hogy különböző olimpiai hajóosztályokban küzdjenek meg a világbajnoki címért. Az olimpiai hajóosztályok – úgymint Laser, 470, 49-es, Neil Pryde RS:X –‚ valamint a csapat és a kéttestű kategória izgalmas versenyeket ígérnek. A partközelben megrendezett regatták küzdelmén kívül kísérőprogramok és szárazföldi látnivalók csalogatják az érdeklődőket a tópartra: 100 ezer látogatót várnak. A felszerelést – a 49-es osztály kivételével – a rendezők biztosítják a hajóknak, ezeket cserélik a versenyzők között, így biztosíthatók az egyenlő feltételek. A nemzetközi sztárokkal tűzdelt mezőnyökben a magyar vitorlássport képviselői nemcsak résztvevői, de rendezői és szervezői is az impozáns eseménynek: a 470-es pályát a Koltay Gusztáv vezette magyar csapat rendezi.
Az Európa legnagyobb síkvidéki tava körül fekvő régió ebből a sporteseményből mindenképpen sokat profitál. A Nemzetközi Vitorlás Szövetség világjátéka a „Sportolás összhangban a környezettel és a természettel” jelmondatot viseli, és az a célkitűzése, hogy a legkörnyezetbarátabb sporteseménnyé váljon. Ezt a projektet az Európai Regionális Fejlesztési Alap (EFRE) INTERREG közösségi kezdeményezése támogatja.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet