BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új hajók és csődveszély az Amerika Kupában

2006. március 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár télen szüneteltek a Louis Vuitton-felvonások, az élet nem áll meg a szindikátusok háza táján: elkészült a Team New Zealand (TNZ) és az amerikai BMW Oracle új hajója, pénzügyi gondjai akadtak a francia K-Challenge csapatnak, és felbukkant egy újabb jelentkező, Malajzia, de ők már a 2011-es Amerika Kupára gyúrnak. A TNZ új hajója – amely az NZL–84 rajtszámot viseli és a Cookson hajókészítő üzemben készült – ismét feketébe burkolva mutatkozott be tavaly december közepén Aucklandban. Elkészült a BMW Oracle Racing (BOR) új hajója, sőt a csapat már el is reptette a valenciai bázisra. A csapat a Seattle-ben készült, 24 méter hosszúságú, karbonból épült hajót a 32. Amerika Kupa idei valenciai előversenyein (is) használja. A test húsz hajóépítő összesen harmincezer munkaórájának gyümölcse, az előállítás során a BMW német autógyár innovatív technológiai megoldásait is alkalmazták.
A francia K-Challenge feje felett viszont viharfelhők gyülekeznek, egyre nehezebbnek tűnik a csapat pénzügyi helyzete. A K-Challenge volt az első újonnan alapított csapat, amely a soron lévő, 2007-es kupára gyúrt és már 2002–2003 telén beindították rakétáikat. A csapat a legalacsonyabb költségvetésűek között szerepel, mégis felvette a versenyt a legnagyobbakkal. Most szeretnének új hajót, de a pénztárca igencsak lapos, és a korábban az új-zélandiaktól vásárolt két, előző generációs hajó már csak mérsékelten versenyképes.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet