Másfél évvel Ray Charles, a soulzene koronázatlan királyának halála után a magyar dzsessz- és bluesélet szereplői – Fekete Jenő blues gitáros kezdeményezésére – tisztelegnek emléke előtt. Tóth Veronika, Horváth Charlie, Pély Barnabás és Török Ádám közreműködésével január 29-én a Művészetek Palotája színpadán csendülnek fel a mester nótái. Az újrahangszerelt számok kronológiai sorrendben követik egymást. Szinte minden dalban újabb és újabb vendégművészek csatlakoznak a koncert alapzenekarához, a Fekete vezette Muddy Shoeshoz, akiket a nyolctagú fúvós- és háromtagú vokálszekció egészít ki. A billentyűsök között ifj. Járóka Sándor, Oláh Kálmán, Weszely Ernő, Romhányi Áron, Nagy Szabolcs, Neumann Balázs és idősebb Lakatos „Szoszó” Sándor váltják egymást a színpadon.
