BUX 139331.15 0,02 %
OTP 45480 0,4 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén kevesebb jut a Mediawave-re

2005. április 14. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idén 15. alkalommal április 22-től egy héten át tart az összművészeti dzsemboriként ismert győri Mediawave nemzetközi film- és zenei fesztivál. A rendezvényhez egyre többen csatlakoznak, köztük Szlovákia, Csehország, Ausztria és Lengyelország egy-egy városa is. Magyarországon a legtöbb kortárs kulturális esemény Győrben és környékén zajlik majd – mondta a NAPI Gazdaságnak Hartyándi Jenő fesztiváligazgató. Üröm az örömben, hogy a tavalyi 70 millió forintos büdzsé az idén 50 millióra csökkent. Ez a szervezők szerint a filmes és zenei programokon nem érződik majd, ám más művészeti produkciókat (kiállítások, színházi előadások és táncelőadások) le kellett mondaniuk. A zenei programok középpontjában a norvég dzsessz lesz. Fellépnek az elmúlt 15 év legnagyobb sikert elért etnozenekarai is: kurd, francia, albán, spanyol művészek és nem utolsósorban a William Parker Kvartett, Lajkó Félix, a Kiss Erzsi Zene vagy a Dresch Kvintett ad koncertet.
A filmes szekcióban 60 ország fényírói versenyeznek. A kiemelt téma idén a XXI. századi mese, amelynek keretében a valóság és a fantázia jelenkori történetei elevenednek meg a vásznon. Vetítik Császi Ádám Underground című filmjét és Török Ferenc Csodálatos vadállatok tévéjátékát. A program a www.mediawave.hu oldalon olvasható.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet