A magyar mozikban március 24-től látható az idei filmszemle nyitófilmje, a Dallas Pashamende – tudta meg a NAPI Gazdaság Kántor Lászlótól, az egyik gyártó, az Új Budapest Filmstúdió Kft. vezetőjétől. A mintegy 400 millió forintos költségvetésű film magyar–német koprodukcióban, az Új Budapest Filmstúdió és a MTM–Medien und Television GmbH részvételével készült. (Az MTM 2003-ban Oscar-díjat nyert a legjobb külföldi film kategóriában a Hontalanul Afrikában című produkcióval.) A film forgatókönyvének társszerzője az egyik legismertebb cigány író-rendező, Csemer Géza volt. A történet egy Dallasnak nevezett romániai faluban játszódik, amely valójában egy szeméttelep. A rendező, Pejó Róbert Aradon született, Bécsben végezte el a filmrendező szakot, majd Németországban és az Egyesült Államokban folytatta filmes karrierjét. A női főszerepet Gryllus Dorka játssza. A filmet 2003 augusztusában kezdték forgatni, ám a román hatóságok szeptemberre visszavonták az engedélyeket, így a művet végül is Magyarországon fejezték be. Kántor bízik filmjében, amely iránt nagy a nemzetközi érdeklődés, az európai mozik után várhatóan a tengerentúlon is bemutatják.
A stúdió készítette az első magyar–román koprodukcióban készült alkotást, a Gulyás Gyula rendezte Fény hull arcodra címűt is. Az erdélyi magyar színészek főszereplésével készült produkció büdzséje 150 millió forint volt. Az Új Budapest nevéhez fűződik 2004 egyik legnagyobb szakmai és közönségsikert elért filmje, Török Ferenc Szezonja. A rendezésért Török a múlt héten megkapta a magyar filmkritikusok díját. A kft. jelenleg Garaczi László Csodálatos vadállatok című művéből készít tévéfilmet, amelynek direktora ugyancsak Török Ferenc. A gyártáshoz 27,5 millió forintot nyertek el az Magyar Mozgókép Közalapítvány és az Országos Televízió és Rádió Testület tévéjátékok támogatására kiírt pályázatán. A kiírás elsődleges célja a televíziós filmek gyártásának újraélesztése volt.
A cég az elmúlt négy évben 6 nagyjátékfilm és 50 dokumentumfilm gyártásában vett részt. Következő alkotása a Detre Gábor rendezésében készülő Romazsaru lesz, amely Kertész Ákos művéből készül. Kántor László jelenleg egy forgatókönyvön is dolgozik, mégpedig Vámos Miklós Anya csak egy van című könyve alapján.
