BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Slipknot-koncert a Sportszigeten

2004. június 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyik ámulatból a másikba esünk, hogy a nagy ingyenes tömegrendezvények szervezői az idén hirtelen felnőttek a feladathoz, és már nem csak a 80-es évek végével lejárt szavatosságú gagyi-produkciókat (á la hajdani Friderikusz-show) hívják meg Magyarországra. A Népstadion kertjében, a Sportszigeten tavaly Ákos volt a fő látványosság, az idén viszont a Djuice nagyszínpadára az új generációs rockergyerekek bálványát, a Slipknotot sikerült megnyerni (emlékeztetőül, egy héttel korábban a T-Mobile-bulin volt Sting, most már csak a Vodafone-on a sor, hogy mondjuk elhozza a System of a Downt egy szép, nagy, lebetonozott placcra). A rockzenekarok esetében szokatlanul népes, kilenctagú iowai különítmény annak idején csúfabbnál csúfabb maszkjaival és intenzív színpadi munkájával tört ki a jellegtelen, Korn-majmoló új metálzenekarok tömegéből, hogy aztán két utolsó albumukkal már rendre az amerikai lemezeladási lista dobogóján nyissanak.
A Slipknot tagjai tehát világsztárok, még ha a maszkok nélkül simán elmennénk mellettük az utcán. Zenéjük stíluskavalkád, na persze metálkeretek között. Míg az előzenekarként fellépő Hatebreed hozta a tiszta hardcore vonalat némi rockos kiállásokkal, addig a Des Moines-i bohócok skrupulusok nélkül váltottak át egy halálmetálosan őrlő verzéből egy dúdolható, szinte már rádiós refrénbe. Gondolkodóba is estünk, hogy mikor lépett fel utoljára Magyarországon tízezer ember előtt ilyen extrém hatásokkal operáló banda – rájöttünk, soha.
A Fear Factory-módra effektezett, tiszta énekkel kísért számok komoly együtténeklésre késztették az amúgy is lelkes, főleg tinédzserekből álló közönséget. Így a koncerten leginkább a második album dalközpontú megközelítése működött, a Heretic Anthem ugrálásra késztető refrénjével vagy a Left Behinddal. De volt persze a Pinokkió-orrú srác hatalmas együtt dobolásával kísért Spit It Out is a bemutatkozó lemezről. Az énekes Corey Taylor nagyon elégedett volt a közönséggel, de mi is nagyon elégedettek voltunk velük.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet