Egy klasszikus amerikai műfaj európai újraélesztésével kísérletezik májustól a Spinoza Ház a Kedd este talkshow címmel induló műsorsorozatával – mondta lapunknak Horváth Márk, a Spinoza művészeti vezetője. A produkció megálmodója abban látja a különbséget az eddig az IBS-Budapest Stage színpadán vagy a televízióban megjelent talk show-khoz képest, hogy ez a kísérlet követhető időpontokban és tematikával valósul meg. A közönség négy állandó témakörben követheti a beszélgetéseket. Szilágyi János a elektronikus és nyomtatott média prominens személyiségeivel beszélget, az aktuális politikai témákat Verebes János, Havas Henrik, Bethlen János és Horváth János boncolgatja. A közéleti aktualitások kibeszélgetéséért Sándor Erzsi rádiós-színművész felelős. Neki májusban a családon belüli erőszak a témája. A kulturális közéletet leginkább felkavaró, illetve legnagyobb nézőszámot megélt színházi és filmes produkciók születéséről és életéről Csizmadia Gergely faggatja majd az alkotókat. A hónap negyedik keddjén Herendi Gábort, a Valami Amerika és a Magyar Vándor című filmek rendezőjét kérdezhetik a nézők is.
