A nemzetközi számviteli adatok szerint a Raiffeisen Bank az idei első félévben az előző év azonos időszakában kimutatott 3,1 milliárd forintos veszteséggel szemben 1,6 milliárdos adózatlan profitot ért el. A közzétett számok alapján ez szinte kizárólag a kamatbevétel megugrásának köszönhető. A banknál a céltartalék is jóval csekélyebb volt a 2009 első hat hónapjában megképzettnél. Az eredmény azért nem lett még ennél is jobb, mert mindezzel egyidejűleg a kiadások is elég dinamikusan nőttek.
A másik frissen jelentő hitelintézet, a CIB számai egészen más tendenciákat mutatnak. Itt az adózatlan profit egy év alatt igen jelentősen visszaesett. A céltartalék itt gyakorlatilag nem változott, a nettó kamatbevétel pedig mindössze kilenc százalékkal emelkedett a jutalékeredmény ugyanilyen mértékű csökkenése mellett. A CIB a költségtakarékosságra is nagyon ügyelt, ezen a soron tízszázalékos megtakarítást sikerült elérnie. A CIB az idén - olvasható a félévi számokat ismertető jelentésben - átfogó megújulási folyamatot indított. A bank hároméves stratégiája keretében a lakossági és a kis-, közép-, valamint mikrovállalati terület továbbfejlesztését jelölték meg elsődleges prioritásként. A hitelintézet új célokat tűzött azonban ki annak érdekében is, hogy biztosítsa nagyvállalati üzletágának teljesítményét. A következő három év során a bank ki szeretné aknázni az Intesa Sanpaolóhoz kapcsolódó szinergiákat, és erősíteni kívánja jelenlétét a multinacionális szektorban.
