A hozzánk beérkezett bevallások, utalások feldolgozását követően azt állíthatjuk, hogy a központosított bevallási rendszer sikeresen indult az év első bevallási időszakában – mondta el lapunk érdeklődésére Fórizs Sándor, az Évgyűrűk Magánnyugdíjpénztár elnöke. A kassza 40 munkáltató (ezen persze elsősorban könyvelőcéget, illetve bérszámfejtő osztályt kell érteni) körében végzett felmérést, közülük csak kettőnél nem tudtak az új számlaszámról. A munkáltatók csupán elenyésző részére vonatkozó – kevesebb mint félszázaléknyi – bevallás érkezett tévesen a pénztárhoz. A munkáltatók zöme tehát helyesen, az APEH elektronikus rendszerén keresztül vallotta be kötelezettségét. Ugyanakkor – tudtuk meg – a központosított befizetésnél a korábbi számlaszámra utalt befizetések aránya jóval magasabb volt: a munkáltatók csaknem 10 százaléka a nyugdíjjárulékot nem az APEH által vezetett új, központi számlaszámokra, hanem közvetlenül az Évgyűrűk számlájára utalta. Ez azt jelenti, hogy csak ennél a kasszánál mintegy 100 millió forint „tévedt” rossz útra.
A január hónapra vonatkozó, tévesen a pénztárhoz utalt összegekről a pénztár visszaigazolást küld a munkáltatóknak, és egyeztetést kezdeményez – hangsúlyozta az elnök. A tagdíjat ezután – amennyiben a munkáltató nem halmozott fel az előző években tartozást – visszautalják. A munkáltatónak ezt követően kell ismételten, most már a helyes APEH-számlaszámra elutalnia azt.
