A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) úgy ítéli meg, hogy a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás esetében a kampányidőszak elhagyása a biztosítási piac minden szereplője számára előnyökkel járna. A szervezet szerint egyébként tavaly a mérlegelésre rendelkezésre álló egyetlen hónap alatt háromszázezer autós döntött a biztosítóváltás mellett.
A jelenlegi rendszerben – érvel az FBAMSZ – a gépjármű-tulajdonosok minden év novemberében egy időben szembesülnek az új kgfb-tarifákkal. Mivel a váltásra kizárólag ebben az időszakban nyílik lehetőség, a biztosítók folyamatosan bővülő eszköztárral, egyre intenzívebb marketingmódszerekkel (kisebb-nagyobb ajándékokkal, a kedvezmények mind átláthatatlanabb körével) igyekeznek e néhány hét alatt magukhoz csábítani az ügyfeleket. Mindez jelentősen növeli a kötelező biztosítások költségeit, valamint annak esélyét, hogy az autós nem a számára optimális módozatot választja ki, a korrigálásra pedig egy évet kell várnia. Az Európai Unió régebbi államai és az újonnan csatlakozó országok között is bőven akad példa és ellenpélda is a kgfb-kampány alkalmazására. A szövetség tájékoztatása szerint míg például Csehországban és Szlovákiában az itthonihoz igen hasonló a gyakorlat, Ausztriában egész évben lehet kötelezőt váltani, és hasonló a helyzet a közelmúltban csatlakozott Romániában is.
Szövetségünk a kgfb-kampány ügyében az idén aktívan kezdeményezi az egyeztetést a szakmai szervezetekkel – jelentette ki Papp Lajos, az FBAMSZ elnöke, hozzátéve: a jelenlegi gyakorlat megváltoztatását a biztosítási piac egyre több meghatározó szereplője támogatja. Az FBAMSZ célja, hogy még 2007-ben sor kerüljön azokra a jogalkotási lépésekre, amelyek meghatározzák az új rendszerre történő átmenet konkrét módját.
