A Magyar Posta és az Erste Bank vezetői tegnap ünnepélyes keretek között adtak át egy százezer forinttal feltöltött Posta Kártyát annak a szerencsés ügyfélnek, aki a százezredik lakossági folyószámlát nyitotta meg postahivatalban. Az év végéig még további tízezer számlanyitást vár a Magyar Posta és az Erste Bank. A számlához postai arculatú Master Card Posta Kártya is jár, amely például kedvezményes sárgacsekk-befizetést tesz lehetővé.
A két társaság 2004 decemberében kötött stratégiai megállapodást, amelynek keretében kezdődött meg a „Posta banki szolgáltatások” bevezetése és értékesítése. Országosan 325 postahelyen közvetlen banki online-kapcsolattal – tehát egy bankfiókkal azonos technikai környezetben – történik a kiszolgálás, további 2600 postahelyen pedig az értékesítési pontok érhetők el, így önállóan tekintve a Magyar Postáé a második legnagyobb pénzügyi szolgáltatói hálózat Magyarországon. A postákon ma már egy átlagos ügyfél szinte minden banki szolgáltatással kapcsolatos igényét ki tudják elégíteni. Rövidesen szabad felhasználású jelzáloghitellel, valamint mikrovállalatoknak nyújtott szolgáltatásokkal bővülhet a szolgáltatási paletta.
