Harmadával több húszezres
Az idei harmadik negyedév végén a jegybank tájékoztatása szerint a forgalomban lévő bankjegyállomány értéke 1878 milliárd forint volt, ami 19 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi értéket. A bankjegyek darabszáma ennél kisebb mértékben, 11 százalékkal nőtt, ami már önmagában is mutatja, hogy a bankjegyek értékének gyarapodása elsősorban a nagy címletek térnyerése miatt következett be. Igazán jelentősen (36 százalékkal) a húszezer forintos darabszáma nőtt. A tízezer forintos címlet darabszámának tízszázalékos növekedési üteme is magasabb, mint ami az alacsonyabb címletek esetében tapasztalható.
Hosszabbított az IEB
Az Inter-Európa Bank (IEB) október 31-éig meghosszabbította lakossági ügyfelei részére indított számlanyitási akcióját. Az eSzámla Plusz a befektetési számla és hozzá tartozó internetes hozzáférés (eBroker) mellett díjmentes lakossági bankszámlavezetést, ingyenes online banki hozzáférést (BankoWEB), valamint kedvezményes bankkártyát és Európán belül érvényes, díjmentes utasbiztosítást tartalmaz. Az akció ideje alatt az eSzámla Plusz terméket igénybe vevő ügyfelek miközben egyszerre juthatnak hozzá banki és befektetetési szolgáltatásokhoz, az év végig díjmentesen kapnak real-time tőzsdei adatokat az eBroker rendszeren. (Olvasóink jelzései szerint egyébként az utóbbi funkció nem igazán működik – még a banknál tett többszöri bejelentés ellenére sem.)
