A következő évi szigorításokra érdemes előkészülni. A munkáltatók – persze lehetőségeik szerint – akkor járnak el okosan, ha havonta feltöltik a munkavállalók számláit a jelenlegi minimálbér 130 százalékával (egy pénztártípusba maximum a minimálbér fizethető be, az egészség- és önsegélyező pénztáraknál viszont évi 400 ezer forintig terjed ez a lehetőség). Ez természetesen vonatkozik azokra is, akiknek még nincs nyugdíj- és/vagy egészségpénztárban számlája, hiszen ez jövőre már többe fog kerülni. Jó, ha figyelünk arra, hogy az egészségpénztári számlát év végén „maximumra járassuk”, hiszen a következő évben a sporteszközre és a rekreációra költhető keretet az év végi egyenleg határozza meg. Tekintettel arra, hogy a jövő év második félévétől adókötelesek lesznek az úgynevezett életmódjavító szolgáltatások, ezeket érdemes az első félévre „csoportosítani” (elmenni például tisztítókúrára, vagy gyógyteákból készletet felhalmozni).
