BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még az idén...

2006. október 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A következő évi szigorításokra érdemes előkészülni. A munkáltatók – persze lehetőségeik szerint – akkor járnak el okosan, ha havonta feltöltik a munkavállalók számláit a jelenlegi minimálbér 130 százalékával (egy pénztártípusba maximum a minimálbér fizethető be, az egészség- és önsegélyező pénztáraknál viszont évi 400 ezer forintig terjed ez a lehetőség). Ez természetesen vonatkozik azokra is, akiknek még nincs nyugdíj- és/vagy egészségpénztárban számlája, hiszen ez jövőre már többe fog kerülni. Jó, ha figyelünk arra, hogy az egészségpénztári számlát év végén „maximumra járassuk”, hiszen a következő évben a sporteszközre és a rekreációra költhető keretet az év végi egyenleg határozza meg. Tekintettel arra, hogy a jövő év második félévétől adókötelesek lesznek az úgynevezett életmódjavító szolgáltatások, ezeket érdemes az első félévre „csoportosítani” (elmenni például tisztítókúrára, vagy gyógyteákból készletet felhalmozni).

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet