A magyarországi sajátosságok között szakértők többször említik bírálatként, hogy miközben sok a bank, kevés a fiók. Az ezer lakosra jutó fiókok számát tekintve valóban nincs sok büszkeségre okunk, de ez a helyzet az utóbbi időben határozottan javult. Több bank is intenzív hálózatbővítésbe fogott, az előző évben megindult folyamat pedig az idén sem áll le. A Raiffeisen Bank március 25-én avatta fel hetvenötödik, Hatvanban lévő fiókját. A pénzintézet tájékoztatása szerint fokozott ütemű fiókhálózat-bővítési stratégiájuk (amelyben 2004–2006 között összesen 73 új fiók kialakítása szerepel) 2004-ben a tervezett ütem szerint valósult meg, s 2005-ben is tovább folytatódik. Az elmúlt évben összesen 24 új fiókkal gazdagodott a hálózat, így év végén a bank országszerte 72 fiókkal állt ügyfelei rendelkezésére. 2005-ben Hatvanon kívül Hajdúböszörményben, Orosházán és Budapesten nyíltak új fiókok, így a Raiffeisen-fiókhálózat jelenleg 76 egységet számlál. Hasonlóan szorgos a terjeszkedésben a CIB Bank is. Nekik március 8-án nyílt meg a hatvanadik fiókjuk Budapesten. Az előző év utolsó negyedében a Hűvösvölgyi úton a huszadik fővárosi egységet adták át.
Az igazsághoz persze hozzátartozik az is, hogy a nyitás mellett bezárás is akadt. Tavaly ugyanis a Postabank „bekebelezése” után az Erste racionalizálta hálózatát, ami tíz fiók leépítését eredményezte.
