Talán kevesen tudják, de az egyik legnevesebb hazai étterem, a Lou Lou több mint tízéves. Az első vendégeket 1996-ban fogadta, és konyhájának köszönhetőn rövid idő alatt olyan ismertségre tett szert, hogy két napra előre kellett asztalt foglalni. Az eltelt évek alatt persze számos változás történt, sőt, idén egy hat hónapos felújítást követően immár harmadszor nyílt meg újra az étterem. Az enteriőr ezúttal igazán eklektikus lett – az antikot ötvözi a modern dizájnnal –, így kerülhetett egymás mellé a XVI. Lajos korabeli formájú selyembársony karosszék, a kristálycsillár és a Philippe Stark bárszékek.
Itt minden tökéletes – a fehér pamutkesztyűs terítés, a hámozott kristálypoharak, az ezüst evőeszköz, a hófehér, keményített damaszt –, és ez természetesen vonatkozik a gasztronómiai élvezetekre, az ízek meghökkentő harmóniájára is.
De pontosan mi is ez? Az európai konyha ötvözve a magyar hagyományokkal, ebből születhettek olyan különleges kreációk, mint a Luc Besson Ötödik Elem névre keresztelt gulyásleves különleges tálalással, bélszín tartárral, vagy főételként borjúfilé rózsaszín galambmellel és fésűkagylóval, „föld és tenger” mártással, hóborsópürével, desszertként az a Balaton szelet, amely grillázs piskóta kávés guanaja csokoládéval, marcipánnal és kesudiófagylalttal. Mindez a frissen „igazolt” séfnek, Binder Benedeknek köszönhető. Az étterem tartogat még további meglepetéseket is. Degusztációs menüje havonta változó étkekkel lehetőséget ad arra, hogy nyolc apró fogást elfogyasztva megismerhetjük mindazt a mesés változatosságot, mely ízelítőt ad az aktuális étlap legkülönlegesebb fogásaiból.
