Magyar csapatok végeztek a május elsején negyedik alkalommal megrendezett 24 órás programozóverseny első és második helyén, rajtuk kívül a dánok értek el dobogós helyezést. A tízezer eurós összdíjazású nemzetközi megmérettetés második, Budapesten tartott fordulóján 20 magyar és 8 külföldi csapat vett részt az eredetileg jelentkezett több mint kétszáz közül – tudtuk meg Benedek Balázs szervezőtől. Az első tízbe 5 magyar és 5 külföldi csapat jutott be.
A versenyen való részvétel nem csupán szakmai kihívást jelent, a szponzoráló cégek ugyanis megkapják a részt vevő informatikusok önéletrajzait. (A támogatók jobbára az eredményeket tartalmazó lista elejéről válogatnak.) Volt olyan cég idén, amelyik kizárólag munkaerőbázisának fejlesztése céljából vállalta a szponzorációt – fűzte hozzá a szervező. Az informatikusok így olyan cégektől kaphatnak magyarországi vagy külhoni állásajánlatot, mint a Fornax, a Lufthansa, a Microsoft, az Interware, a Mol, a Volkswagen, valamint a támogatók között szerepelt a Nokia is. A program szakmai támogatója a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság, valamint a hasonló funkciót betöltő nemzetközi IEEE voltak.
