Budapesten bevásárlóközpont-építési láz tombol - most éppen az egyes városzrész-centrumok fejlesztésének leple alatt. A retail piac pozitív jövőképét bizonyára a fogyasztás növekedésébe vetett nagyon mély bizalom táplálja, miként az irodaterületek megállíthatatlannak tűnő bővülése is a terjeszkedési vágyra alapoz. Hasonló lendületet láttunk már néhány éve a lakáspiacon, ahol őrületes tempóban indítottak be olyan fejlesztéseket is, amelyek mára ugyan beértek, de a gyümölcsük meglehetősen keserű, hiszen több budapesti kerület új lakásainak 40 százaléka üresen áll. És persze vadonatúj gigaplázát és high-tech logisztikai központot is láttunk már üresen kongani, bár esetükben úgy szól a fáma; nem az igényekkel, "csupán" a helyszínválasztással volt a baj. Vajon a többiek jól választottak? Jövőre kiderül...
