Vagyoncsoportokra bontva ismét megpróbálják értékesíteni a hitelezőkkel szemben több mint 3,5 milliárd forint adósságot felhalmozó, korábban a Carnex-csoporthoz tartozó Goldsun Hűtőház Zrt.-t - közölte lapunkkal Somogyi Ferenc, a felszámoló TM-Line Zrt. elnök-vezérigazgatója. A felszámolás során, 2006 óta már többször piacra dobták a céget, de nem sikerült túladni rajta. A gazdaságtalan működés miatt idén április végén állították le a termelést a zalaegerszegi üzemben, és felmondtak a még megmaradt 45 dolgozónak. Ennek ellenére a jelentős hűtőipari és tésztagyártó kapacitással rendelkező cég ma is működőképes. A most meghirdetett vagyonelemek közül a legnagyobb értéket a K&H Ingatlanlízing Zrt. és a K&H Eszközfinanszírozó Zrt. tulajdonában lévő ingatlanok és eszközök képviselik. Ezek közt megtalálható két üzem, irodaépület, raktárak és kiszolgáló létesítmények, az irányár nettó 300 millió forint. A két hűtőházért 160 milliót kérnek. A harmadik csoportban a tésztagyártáshoz szükséges gépeket és eszközöket, a cég ügyvitelét biztosító eszközöket, valamint a Goldsun név használati jogát és védjegyeit hirdették meg 70 millió forintért. A pályázatokat július 27-ig lehet benyújtani a TM-Line irodáiba.
Az egykor a tőzsdén is szereplő Goldsun először 1997-ben került felszámolás alá, majd az ugyancsak a Carnexhez tartozó Zalabaromfi birtokába került. Ez lett a veszte, ugyanis a hűtőipari kapacitásának jelentős részét használó cég csődbe ment és magával rántotta a Goldsunt is.
