Az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézet vagyonkezelésében lévő II. kerület, Völgy utcai volt kórház-épületegyüttes értékesítésére írt ki újabb pályázatot a Kincstári Vagyoni Igazgatóság (KVI). A 10,8 ezer négyzetméteres, műemléki védettség alatt álló ingatlanon két, ma nővérszállónak használt épület és a portahelyiség áll, valamint ehhez még egy beépítetlen, csaknem ötezer négyzetméteres ingatlan is tartozik. Az utóbbi terület önállóan nem értékesíthető, mivel nem kapcsolódik közterülethez. Az ingatlanegyüttest 2004 óta már többször próbálta eladni a KVI, irányára az első pályázat nettó egymilliárd forintjához képest most bruttó 650 millió forint. Az ajánlatokat június 23-án lehet benyújtani a KVI-hez, az ajánlati biztosíték 65 millió forint. Az ajánlatok közül elsősorban az ár alapján választ nyertest a KVI.
A bevétel a pszichiátriai intézet felügyeleti szervéhez, az Egészségügyi Minisztériumhoz (EüM) folyik be, hasonlóan a – szintén már többször meghirdetett – Svábhegyi Gyermekgyógyintézet vagyonkezelésében lévő, XII. kerület, Béla király úti volt kórház és nővérszálló esetleges értékesítéséhez. Ezt azonban még nem hirdette meg a KVI; az első pályázaton ennek nettó 4 milliárd forint volt az irányára. (A befektetőket távol tarthatta a korábbi pályázatoktól a magas telekáfa és az ingatlanok intézményi övezeti besorolása.)
Az ingatlanok értékesítéséből befolyó összeget az EüM a megkezdett egészségügyi modernizációs programok folytatására – elsősorban a mentőállomások fejlesztésére, a sürgősségi fogadóhelyek létesítésére, illetve műszerberuházásra – fordítaná.
