BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Októberben kezdődhet a Szabadság híd felújítása

2006. április 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Júniusban írja ki a Szabadság híd felújítására szóló közbeszerzési pályázatát a fővárosi önkormányzat – tudta meg a NAPI Gazdaság. A híd teljes felújítása, a műemléki rekonstrukcióval és a 4-es metró építéséhez kapcsolódó felszíni munkákkal együtt nettó mintegy 2,2 milliárd forintba kerülhet. A pályázat nyertesének 2006 októberétől 2007 december végéig kell a munkákat elvégeznie. A hidat várhatóan lezárják a forgalom elől, ez azonban – az önkormányzat szerint – nem okoz jelentős fennakadást, mivel ez az egyik legkisebb forgalmú átkelőhely Budapesten. A munkák terveit a Főterv Kft. készítette.
2004 tavaszán az Erzsébet híd pályaszint alatti szerkezetének felújítását és korrózióvédelmi munkáit a Hídtechnika Kft. végezte 1,2 milliárd forintért. A következő híd, amelyet felújítanak – a Szabadság híd után, az MO Északi híd megépítését követően – a Margit híd lesz, 2008–2009-ben.
Kisebb léptékű rekonstrukciókat is tervez az idén a fővárosi önkormányzat: a X. kerületi Nemes utcai közúti hidat átépítik (a tervezett költség 60 millió forint), felújítják a Tímár utcai gyalogos-felüljárót (120 millió forint), a Városligeti-tó feletti gyalogoshidat (100 millió forint) és a Kozák téri gyalogos-felüljárót (100 millió forint).

Plankó Gergely
Plankó Gergely

Ez is érdekelhet