Ma és holnap kapcsolják be a főváros számos pontján a karácsonyi díszkivilágítást. Az eddig megszokott útvonalakhoz képest az idén ünnepi fényt kap a VIII. kerületi Baross utca és környéke, a XI. kerületben a Bartók Béla út egészen a Tétényi útig – tavaly csak a Szent Gellért tértől a Kosztolányi Dezső térig tartott a díszkivilágítás –, valamint a Tétényi úton tovább az Etele útig. A fényforrások felszerelését, üzemeltetését, majd vízkereszt utáni leszerelését az elmúlt évekhez hasonlóan a fővárosi önkormányzat és az Elmű Rt. tulajdonában lévő BDK Budapesti Dísz- és Közvilágítási Kft. végzi, számos helyen a Lisys Fényrendszer Rt.-vel közösen.
A beruházás összértéke 200 millió forint, ennek fele a fővárosi önkormányzat megrendelése – tudta meg lapunk Kiss Istvántól, a BDK osztályvezetőjétől. A főváros megrendelésére karácsonyi ünnepi kivilágítást kap az Andrássy út Bajcsy-Zsilinszky út és Oktogon közötti szakasza, a Batthyány tér, az Erzsébet tér, a Deák Ferenc utca, a Vörösmarty tér, illetve a Váci utca egészen a Fővám térig. Követik a fővárosi önkormányzat példáját a kerületek is: a VI. kerület például a Teréz körút és az Andrássy út Oktogon és Hősök tere közötti részét világíttatja ki a közbeszerzésen nyertes BDK-val, nettó 20 millió forintért – mondta a NAPI Gazdaságnak Bodó Krisztina, a kerület jegyzői kabinetjének titkára. A józsefvárosi önkormányzat csaknem 10 millió forintot költ díszkivilágításra. Számos budapesti kerület mellett Érd és Pécel is a megrendelők között van, ugyanakkor vannak olyan cégek és bevásárlóközpontok is, amelyek saját hatáskörben intézik a karácsonyi dekorációt.
Az idén nem lesz újfajta motívum az utcákon, az égőket a megszokott alakzatokba (sor, hullócsillag, harang) rendezik, és több helyen állítanak karácsonyfákat az önkormányzatok. A fényforrásokat mindig a közvilágítással együtt kapcsolják be, és éjfélkor hunynak ki, kivéve szilveszter napján, amikor is hajnalig égnek majd. Az energiafogyasztás volumene az idén nem változik jelentősen az utóbbi években mért 500 kilowattóra értékhez képest – tette hozzá Kiss István. Az égők vízkeresztig, január hatodikáig biztosítják az ünnepi hangulatot, hetedikén megkezdődik a leszerelésük.
