BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladó a Fégarmy telephelye

Október elejéig lehet ajánlatot tenni a Fégarmy egykori telephelyére. A nettó 2,4 milliárd forintra taksált ingatlanon egy 50 ezer négyzetméteres össz-alapterületű raktárkomplexumot is ki lehet alakítani.

2005. augusztus 17. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pályázatot írt ki a hitelezőinek mintegy 1,5 milliárd forinttal tartozó, tavaly szeptember óta felszámolás alatt álló SLK-158 Kft. ingatlanjára, a Fégarmy Kft. egykori telephelyére az eljárás lefolytatásával megbízott Reorg Rt.– derül ki a Cégközlönyből. A főváros IX. kerületében, a Soroksári úton található csaknem 40 ezer négyzetméteres területen több tucat épület, elsősorban raktárak és üzemcsarnokok állnak, amelyek össz-alapterülete 39 ezer négyzetméter. Az áfa nélkül 2,4 milliárd forint irányárú ingatlanra október 3-án lehet ajánlatot tenni.
A Soroksári úton több mint száz éve fegyvereket gyártó Fégarmyt 230 millió forintért vásárolta meg az ÁPV Rt.-től a szomszédságában működő, nemrég szintén a felszámolás sorsára jutó Fúzió-Pharma Rt. (NAPI Gazdaság, 2004. július 21., 8. oldal). A gyógyszer-nagykereskedő társaságot valószínűleg a fegyvergyártó telephelye érdekelte, s bár Pallinger Vilmos, a Fúzió-Pharma vezetője ígéretet tett arra, hogy fenntartják a termelést, ez már akkor úgy nyilatkozott, hogy szívesen megválnának ettől a tevékenységtől. A Fégarmy telephelyét nem sokkal később ki is szervezték egy erre a célra létrehozott társaságba, az SLK-158 Kft.-be. Azt, hogy a Déri Tibor, Szalai Péter és Pallinger Vilmos vállalkozók érdekeltségébe tartozó cégcsoportnak komoly tervei voltak az ingatlannal, jól mutatja, hogy 17 épületre, összesen csaknem 16 ezer négyzetméterre bontási engedély van, az ezek helyére tervezett háromszintes raktárcsarnokra pedig beszerezték az építési engedélyt. Az új épület egyébként 28,2 ezer négyzetméteres lenne, amivel a telephelyen lévő ingatlanok összalapterülete a jelenlegi 39 ezer négyzetméterről 51,5 ezerre nőne.
A FÉG Fegyver- és Gázkészülékgyárat és tucatnyi leányvállalatát 1991-ben felszámolták ugyan, ám a fegyvergyártást sikerült a Fégarmy keretében megmenteni. A társaság ugyan sokáig az állami tulajdonban tartandó cégek közé tartozott, ám mivel fokozatosan romlottak a termelés feltételei, az ÁPV Rt. kénytelen volt új tulajdonost keresni neki. Többszöri próbálkozás után végül 2003-ban a Fúzió-Pharma vette meg a céget. (A gyógyszer-nagykereskedő alig egy évvel korábban cserélt gazdát: a társaságot 2002 augusztusában vásárolta meg a Déri Tibor, Szalai Péter és Pallinger Vilmos vállalkozók érdekeltségébe tartozó Vitalitásért Kft. az ICN Magyarország Rt. anyavállalatától, az Egyesült Államokban bejegyzett ICN Pharmaceuticals Inc.-től.) A Fégarmy felszámolását év elején rendelték el, az akkor már csak 240 dolgozót foglalkoztató cégnek az utolsó lökés az volt, amikor egy 2004-es jogszabály megtiltotta a fegyverszállítást számos korábbi exportpiacára.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet