Hosszas vajúdást követően a honvédelmi tárca megjelentette az MH Központi Honvédkórház rekonstrukciós beruházásának folytatására szóló európai uniós közbeszerzési eljárás felhívását. A beruházás az 560 ágyas kórházból egy 450 ágyas részleg és a sürgősségi betegellátás működési feltételeinek kialakítására szól. A nyertesnek 2007. április végéig kell ezt megvalósítania, a tervezett költség 2005-ben 2 milliárd, 2006-ban pedig 8 milliárd forint. Egy korábbi számítás szerint a beruházás végső összege 15-16 milliárd forintot tehet ki. Az ajánlattételi határidő augusztus 16., az eredményhirdetés pedig szeptember közepén várható.
Az intézmény új épülete már húsz éve készül, az építkezés 1996-ban pénzhiány miatt leállt, majd három év múlva az Orbán-kormány hivatalosan is elrendelte a beruházás leállítását. A projekt 2004 végéig 11,9 milliárd forintba került. Az épületet nem használják, ám az állagmegóvás, az őrzés-védelem és a közüzemi számlák évente mintegy 100 millió forintot visznek el a központi költségvetésből. Korábban 1200 beteg befogadására alkalmas kórházat terveztek, most a kiírásban 560 ágy szerepel. Az intézmény akár azt a VIP-funkciót is betöltheti, amelyet korábban a Kútvölgyi Kórház vállalt fel.
A tervek szerint az intézményben alakítják ki az ország legkorszerűbb sürgősségi osztályát, helyet kap majd benne a klasszikus kórházi osztályokon kívül egy érsebészet, hematológiai és toxikológiai osztály is. Külön épületben egy vérellátó központ is lenne, és a SOTE Honvéd és Katasztrófa Orvostani Tanszékét is itt helyeznék el. Kialakítanának egy műveseállomást, egy csontvelő-transzplantációs osztályt, valamint egy pszichiátriai osztályt, továbbá megépülne egy rendelőintézet is a szakambulanciákkal. A kórház várhatóan átveszi a jelenleg Budán működő tiszti kórház funkcióját is.
