BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt a Szolnoki Mezőgép

Ír szakmai befektető vásárolta meg a másodszor meghirdetett Szolnoki Mezőgép Rt. eszközeit. A termelés augusztusban újraindul.

2004. június 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az írországi McHale Energineering Ltd. vásárolta meg a felszámolás sorsára jutott Szolnoki Mezőgép Rt. eszközeit. Az új tulajdonos azt is vállalta, hogy két év alatt hárommillió eurót invesztál a magyar cégbe – jelentette be Molnár György, a Kerszi Rt. felszámolóbiztosa. A keleti piacokat megcélzó ír vállalat korábban a legnagyobb megrendelője volt a Szolnoki Mezőgépnek. A befektető a termelés augusztusi beindításakor 60–70 fő foglalkoztatásával számol, majd a megrendelésektől függően 200–220 alkalmazottnak is képes lesz munkát adni. Szolnokon az ukrán és orosz piacokra tervezik a termelést.
A Szolnoki Mezőgép a második pályázati fordulóban kelt el. Az első kiírásra összesen két tender érkezett, közülük csak egy volt érvényes, ám akkor az ajánlati ár meg sem közelítette a 800 millió forintos kikiáltási összeget (NAPI Gazdaság, 2004. május 13., 8. oldal). A második, eredményesen zárult forduló után a felek nem hozták nyilvánosságra a vételárat.
A vállalat 2004 elején került végelszámolás alá, akkor a tulajdonosok a pénzügyi mentesítést követően eszközként értékesítették volna az időközben leállt társaságot. Ám a követelések jóval meghaladták a cég eszközértékét, így nem volt esély a végelszámolásra, sőt a mentesítés megkezdésekor hét felszámolási kérelem is érkezett az illetékes bíróságra. A cégnek 1,1 milliárd forint tartozása van, ebből 410 milliót pénzintézetek követelnek, 100 milliót pedig az adóhatóság.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet