BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Road show-ra megy az egészségügyi reform

2004. május 19. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egészségügyi minisztérium februárban gyorsított közbeszerzési eljárást írt ki az egészségügyi reform társadalmi vitájának lebonyolítására. A tárca elképzelései szerint az öt kiválasztott célcsoportnak - lakosság, szakmai és politikai oldal, befektetői kör, tulajdonosok - konferenciákat, road show-kat, lakossági fórumokat szerveznek majd, rádió- és tévéreklámokban, szórólapokon és plakátokon hirdetik a kormány koncepcióját. A pályázatra három cég - a Havasi Budapest Kommunikációs Ügynökség, a Poner Reklám és Hirdetési Rt. és a Newton 21 Kft. - nyújtott be ajánlatot, közülük a minisztérium a Havasit választotta. (A vállalkozás legfontosabb partnerei közé tartozik a Westel, a Mercedes Hungary és a TVK.) A nyertes és a tárca még nem kötött szerződést, így erre hivatkozva az ügynökség nem közölt információt a kampányról. Az biztos, hogy az akciót 119,9 millió forintból kell levezényelnie, a megállapodás aláírásától 2005. március végéig.
Az egészségügyi reform két legfontosabb eleme az irányított betegellátási rendszer (IBR) országos kiterjesztése, ezzel együtt az intézményrendszer átalakítása és a sürgősségi ellátás fejlesztése. Mind az intézményrendszert, mind az ellátások szervező elvét átalakítaná az egészségügyi kormányzat. Az IBR-ben úgynevezett ellátásszervezők vesznek majd részt, ám a súlyosabb betegségek ellátásának összehangolását a regionális egészségügyi tanácsok végeznék. Ezek kialakítását hat régió már elkezdte, feladatuk hosszú távú fejlesztési koncepció kidolgozása is, a régió egészségügyi szükségleteinek összehangolása a rendelkezésre álló kapacitásokkal.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet