BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újból meghirdetik a Szolnoki Mezőgép vagyonát

2004. május 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Május hetedikén járt le a végelszámolásból felszámolásba fordult Szolnoki Mezőgép Rt. vagyonára kiírt nyilvános pályázat beadási határideje, amelyen a felszámoló Kerszi Rt. a cég ingatlanait, gépeit és készleteit kívánta eladni. Két pályázat érkezett, ebből egy volt érvényes, ám az ebben szereplő ajánlati ár nagyon messze volt a 800 millió forintos irányártól - mondta lapunknak Molnár György felszámolóbiztos. Így a Kerszi hamarosan másodszor is meghirdeti a céget; a felszámoló szerint ez sikeresebb lehet az elsőnél, mivel több befektető - aki kicsúszott a május 7-i határidőből - jelezte vételi szándékát, s várhatóan az érvényes pályázatot benyújtók is emelik majd ajánlatukat.
A Szolnoki Mezőgép 2004 elején került végelszámolás alá, akkor a tulajdonosok a pénzügyi mentesítést követően eszközként értékesítették volna az időközben leállt társaságot. Ám a követelések jóval meghaladták a cég eszközértékét, így nem volt esély a végelszámolásra, sőt a mentesítés megkezdésekor hét felszámolási kérelem is érkezett az illetékes bíróságra. A cég összesen 1,2 milliárd forint tartozást halmozott fel, ebből 220-230 millió a dolgozók követelése. Tehát ha sikerülne 800 millió forintért értékesíteni az amúgy jelenleg működő és az elmúlt hónapokban pozitív nullszaldót produkáló társaság vagyonát, első körben is legfeljebb a biztosított befektetők juthatnak a pénzükhöz.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet