BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcmilliárdos beruházásba kezd Debrecen

Megjelent Debrecen több éve tervezett konferenciaközpontjának kivitelezési közbeszerzési pályázata. A négymilliárd forint értékűre becsült központ mellé hasonló összegért szállodát, irodaházat és mélygarázst is építenek.

2004. május 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A debreceni önkormányzat nyílt, előminősítéses közbeszerzési pályázatot írt ki a város régóta tervezett, támogatást először az Orbán-kormány idején elnyerő konferenciaközpontjának építésére. Az eljárásra június közepéig jelentkezhetnek a pályázók. A négymilliárd forint értékűre becsült beruházáshoz az önkormányzat a Széchenyi terv konferenciaturizmus-fejlesztési pályázatán 933 millió forint támogatást kapott. (Ezen a kiíráson eddig Pécs és Sopron jutott pénzhez.) A központnak 2005 októberére kell elkészülnie. Az előminősítés után az ajánlattétel a nyár végére várható.
A konferenciaközponthoz egy százszobás, négycsillagos szálloda, egy irodaház és egy 9 ezer négyzetméteres, 300 férőhelyes mélygarázs építését is tervezi az önkormányzat. Ezek megvalósítása további 4,5 milliárd forintot igényel, amihez a város április végén társberuházót választott: a Keviép Kft. vállalta, hogy a kivitelezési munkák 90 százalékát debreceni vállalkozókkal végezteti el. A szálloda és az irodaház a társberuházó tulajdonában marad. A több mint 12 ezer négyzetméteres konferenciaközpont három egységből áll majd. Fő része egy 750 fő befogadására alkalmas nagyterem lesz, amelyet nyolc 100 fős szekcióterem egészít ki. (Ezekből mozgó falakkal 1500 fős egy légterű helyiséget lehet kialakítani.) A központhoz tartozik még egy 300 fős bálterem is.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet